NASZE DZIAŁANIA WSPIERAJĄ:

polskie konie
bezdomne psy
bezpańskie koty
zwierzęta gospodarskie
schroniska
zwierzęta dziko żyjące

Tworzymy największy azyl dla koni w Europie. Pod naszymi skrzydłami znajdują się jednak wszystkie gatunki zwierząt, które wymagały wsparcia. Prowadzimy kilka ośrodków na terenie których - poza końmi - opiekujemy się psami, kotami, osłami, świniami, lamami, kozami, baranami i wieloma innymi. Aktywnie, od wielu lat, wspieramy też finansowo i merytorycznie polskie schroniska i organizacje pro zwierzęce. Sukces naszych działań, to przede wszystkim Ty. Bez Twego wsparcia to, co robimy, nie było możliwe.

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ!

tel. 535 162 322

tel. 518 569 488

NASZE SUKCESY

OCALONYCH KONI
WOLONTARIUSZY
DARCZYŃCÓW
HERBAT

Tworzymy największy azyl dla koni w Europie. Pod naszymi skrzydłami znajdują się jednak wszystkie gatunki zwierząt, które wymagały wsparcia. Prowadzimy kilka ośrodków na terenie których – poza końmi – opiekujemy się psami, kotami, osłami, świniami, lamami, kozami, baranami i wieloma innymi. Aktywnie, od wielu lat, wspieramy też finansowo i merytorycznie polskie schroniska i organizacje pro zwierzęce. Sukces naszych działań, to przede wszystkim Ty. Bez Twego wsparcia to, co robimy, nie było możliwe.

Targi wspierają zwierzęta pod naszą opieką oraz pod opieką innych organizacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt.

Wstęp na Targi jest zawsze WOLNY od opłat. Na miejscu darowiznę możesz przekazać poprzez wrzutę do zabezpieczonej, oznakowanej puszki lub poprzez terminale płatnicze u naszych aktywistów.   

Odwiedź nas koniecznie!

Najbliższe Targi Dobroczynne

ZBIÓRKA DARÓW

POMÓŻ NAM!

TARGI DOBROCZYNNE – IV edycja!
11 września (sobota)
10.00 – 19.00

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Największa impreza charytatywna w Polsce, którą tworzycie Wy!

Targi DOBROCZYNNE to połączenie recyclingu różnych przedmiotów, które otrzymujemy od Was, ze zbieraniem funduszy na rzecz zwierzaków. Bo 100 % zysku z Targów zasila właśnie zwierzaki. Łączymy tu troskę o środowisko z pomaganiem zwierzakom. Wy wysyłacie nam rozmaite przedmioty czyli książki (tak! książki biją rekordy popularności na naszych targach!), rękodzieło, biżuterię, antyki, starocie, AGD, zabawki, artykuły zoologiczne, bibeloty, ciuchy i buty (to drugi Wasz ulubiony asortyment), torebki, gadżety, film i muzykę i w zasadzie wszystko co nie jest Wam potrzebne, a komuś może się jeszcze przydać. MY zaś to wszystko poddajemy czyszczeniu, renowacji (jeśli jest konieczna, bo mnóstwo rzeczy, które wysyłacie to rzeczy nowe, acz Wam zbędne), segregujemy, ładnie układamy, doczepiamy targowe etykietki, a potem szukam przedmiotom, ciuchom czy biżuterii nowego domu. Nowy opiekun danej rzeczy wrzuca do fundacyjnej puszki tyle, ile może i chce. Całkowita zawartość puszek wędruje potem do zwierzaków i zasila ich potrzeby.

Ponad 35 000 paczek, tyle otrzymaliśmy od Was do dziś! Nasza impreza gościła już dwukrotnie w Pałacu Kultury w Warszawie i raz w Starej Zajezdni w Krakowie. Na nasze 3 edycje imprezy przyszło kilkadziesiąt tysięcy osób. Kolejna edycja nie doszła niestety do skutku z powodu obostrzeń spowodowanych epidemią, ale wracamy z wielką pompą i widzimy się z Wami już 11 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie!

Co do tej pory dostaliśmy? Poza książkami, ciuchami i biżuterią były miksery (prezenty ślubne, ale było ich aż 7!), dehydrator, 100 sukien z likwidowanego butiku, antyczne meble, zestawy monet i znaczków, przepiękne lustra, liczne dzieła sztuki (obrazy, fotografie, rzeźby), tkane ręcznie obrusy i serwety, maskotki pochodzące z rękodzieła, stary młynek, przedwojenne żelazko, serie kosmetyków ekologicznych, buty na prawie pół metrowym koturnie i bilety na koncert oraz zabytkową gitarę i harfę. Było mnóstwo gadżetów dla zwierząt, stosy zabawek dla dzieci i wiele, wiele innych. Uwierzcie, że nie jesteśmy tu w stanie wymienić.

Na miejscu muzyka grana na żywo oraz wege kuchnia na słono i na słodko, która zachwycała Was przez minione edycje, więc głodni nie wyjdziecie na pewno

Wstęp oczywiście wolny, koniecznie zabierzcie ze sobą dobry klimat!

Możesz dołączyć do tych, którzy tworzą z nami Targi i wraz z nami zrobić coś dobrego dla środowiska – możesz wysłać paczkę z tym, co nie jest Ci już potrzebne. A my zabierzemy to na Targi i poszukamy nowego opiekuna. Tym samym nie tylko zrobisz sobie przestrzeń, pomożesz w recyclingu, ale dasz wsparcie potrzebującym zwierzakom!

Paczki można wysyłać na adres:

Zwierzęcy Folwark
Fundacja Centaurus
Szczedrzykowice 10
59-230 Prochowice

Więcej informacji pod numerem: 535 162 322 (Norbert) oraz 518 569 487 (Karolina)  

 
 
 

TARGOWY TEAM

Tworzymy Targi Dobroczynne od samego początku. Zajmujemy się inicjatywą od jej podstaw, czyli układamy stoły, rzeźbimy wieszaki w drewnie, gotujemy, wypisujmy bileciki, otwieramy paczki, wysyłamy podziękowania, segregujemy, transportujemy, prowadzimy z Wami dialogi na miejscu, piszemy oraz rozdajemy ulotki i petycje, sprzątamy po imprezie. I planujemy kolejną 🙂
ewa
Ewa
prezes Fundacji i główny organizator Targów
przemek
Przemek
koordynator wszystkich miast Targowych
jasmina
Jaśmin
koordynator wolontariatu Targowego
norbert
Norbert
kontakty z Darczyńcami i segregacja paczek

dołącz i wyślij paczkę!

Cokolwiek masz, a nie jest Ci potrzebne,
podaj dalej i chroń z nami naszą planetę!